לימוד אקורדים לגיטרה

לימוד אקורדים לגיטרה, לפעמים מתגלה כפעולה קשה גם עבור נגני גיטרה מקצועיים ומנוסים. אם גם אתה נאבק ומתמודד מול הקושי, אתה עלול למצוא כי שיעורי הגיטרה מאכזבים ומייאשים כאשר אתה צריך להיעצר באמצע השיר בכדי ללמוד אקורדים מסובכים לשירים שאתה אוהב. למרות שגיטריסטים רבים חולקים קושי דומה, ישנה אפשרות להתמודד עם הבעיה וללמוד אקורדים באופן פשוט וקל. לימוד טכניקה זו יכולה להפוך את נגינת הגיטרה שלך למהנה יותר, ותוכל לסייע לך להתקדם בקצב מהיר יותר בלימוד הגיטרה.

קרא עוד…

קניית גיטרה

מתלבט לגבי קניית גיטרה חשמלית, אקוסטית, קלאסית – איך לבחור גיטרה למתחילים? אנסה לענות על כל השאלות הקשורות לקניית גיטרה.

ישנם שלושה סוגים של גיטרות: אקוסטית, גיטרה קלאסית וחשמלית. סוג הגיטרה אותה תבחר, ייקבע את סגנון המוסיקה אתה תרצה לנגן.

גיטרה אקוסטית וגיטרה קלאסית נראות באופן כללי די דומה, אולם הן נשמעות ומרגישות שונה. מיתרי הגיטרה האקוסטית עשויים מפלדה, ומפיקים צליל גדול, בהיר ונועז. כמו כן, לגיטרה אקוסטית יש צוואר צר וארוך יותר מאשר זה של גיטרה קלאסית. משמעות עובדה זו היא שלפעמים קל יותר לנגן על גיטרה קלאסית, מכיוון שהמיתרים שלה לא כל כך צפופים. מיתרים של גיטרה קלאסית עשויים מניילון, ומפיקים צליל רך ומתוק. תוכל להתחיל בלימוד גיטרה קלאסית, אם אתה רוצה להישמע רך, כמו למשל בוב דילן, ניל יאנג או ג’ק ג’ונסון. אם השירים שאתה אוהב לשמוע הם בעלי ניחוח איטלקי או צבאי, גיטרה קלאסית היא זו שתתאים לך. מעבר לכך, תצטרך להתאים את סגנון המוסיקה והגיטרה אותם תבחר, לאופיו המיוחד של המורה לגיטרה אותו תרצה. קרא עוד…

כיוון גיטרה

 כיוון גיטרה יכול להיעשות בהתבסס על צליל התחלתי. בדרך כלל, נגני גיטרה מנוסים יוכלו כבר להכיר את הכלי עליו הם מנגנים, ואת הדרך בה יש לבצע כיוון גיטרה מקצועי. כיוון גיטרה באופן איכותי וטוב מתבסס על יכולות למידה עקביים ורציפים לאורך זמן

קרא עוד…

כתיבת שירים

רוב האנשים מתייחסים לכתיבת שירים באופן זהה. הן הנגנים אשר כותבים את המוסיקה, והן אלה אשר כותבים את הלחן בלבד, פועלים באותה השיטה, של נגינה, אלתור במהלך לימודי גיטרה, אחר חיפוש ה”דבר הנכון” עד אשר הם “נתפסים” במנגינה הנשמעת טוב. הם בוחרים להתמקד במטרה של עשיית שיר שלם במקום התמקדות בתהליך הרחב של הלחנת מוסיקה. כלומר, נגנים אלה מתמקדים ב”מה” (איזה שיר הם רוצים לכתוב) במקום ב”איך” (איזה תהליך ושיטות יכולות לשמש לשם כך). ברגע שמתקבלת ההחלטה על כתיבת שיר, הם מתחילים בתהליך אלתור אשר נראה, לכאורה קל וטבעי יותר. קרא עוד…

הכישורים החשובים ביותר שצריכים להיות לנגני גיטרה

מהם הכישורים החשובים ביותר שאין להרבה נגני גיטרה, למרות שיעורי גיטרה שהם לוקחים? יש שיגידו כי הם אינם מבינים את תיאוריית המוסיקה, בעוד אחרים יגידו כי הכישורים החשובים ביותר הם יצירתיות. הרבה מנגני הגיטרה חושבים כי טכניקת הנגינה היא החשובה ביותר. יכול להיות כי אתה מסכים עם אחד מהמשפטים הללו, או שאתה חושב כי ישנם כישורים נוספים חשובים כמו כתיבת שירים, נגינה בלהקה או דווקא התמדה במהלך לימודי גיטרה.

כל המאפיינים הללו הם באמת חשובים וקריטיים לכל נגן גיטרה אשר רוצה להצליח להיות נגן מצטיין ומוסיקאי. אולם המאפיין החשוב ביותר, אשר אין להרבה מנגני הגיטרה, למרות שהם משתתפים ולוקחים שיעורי גיטרה היא אימון שמיעתי. אנחנו מתמודדים עם מוסיקה, ועם הנאתנו משמיעת מוסיקה, כך שחיוני כי למוסיקאים תהיה שמיעה מוסיקלית. ישנם נגני גיטרה אשר מתאמנים במהלך לימודי גיטרה רק מתוך שמיעה, אולם כישורים אלה שלהם לא טובים כמו שהם היו יכולים להיות.

קרא עוד…

הדרך לביטוי עצמי

אני מאמין כי ביטוי עצמי הינו העיקרון החשוב ביותר בכל צורת אומנות שהיא, ובכלל זה לימודי גיטרה. כל דבר שלא מצליח להיות ביטוי עצמי, הוא נחות יותר, לדעתי. אני לא אשכנע אותך באמונתי זו, אלא אני יוצא מתוך הנחה כי אתה כבר מאמין באמונה זו, ואנסה לתת לך רעיונות פילוסופים ומעשיים להשגת הדרך לביטוי עצמי.

איך אתה רואה את עצמך?

אם ביטוי עצמי הינו שיא האמנות, ואם אתה משתוקק ומנסה לבטא את עצמך בדרך אמנותית (לימודי גיטרה), הרי שאתה אומן. בעבר, לא השתמשתי במושג “אומן” בכדי לתאר מישהו שהוא לא יוצר אומנות גבוהה או גאונית. אלא שמרתי על ביטויים אלו כמו אומנות, אומנים או מוסיקאים רק לאנשים אשר הגיעו לדרגת מצוינות גבוהה. אולם בתור מורה לגיטרה (ברחובות), כותב שירים, ובא לידי ביטוי עצמי, שיניתי את השימוש במושגים אלה לרווחת כל הסטודנטים שלי אשר לוקחים שיעורי גיטרה.

הצעד הראשון הוא להפסיק לחשוב על עצמך  כ”סתם” גיטריסט או כסטודנט הלוקח שיעורי גיטרה. אקח את זה אפילו צעד אחד נוסף ואמליץ לך לא לחשוב על עצמך כמוסיקאי. אתה, הנמצא במהלך לימודי גיטרה הופך להיות אומן. המוסיקה הינה האמצעי והגיטרה הינה הכלי, אבל אתה הוא זה שעושה את האומנות. מעכשיו והלאה, כאשר מישהו שואל אותך מה אתה עושה, אל תשיב לו שאתה גיטריסט, מוסיקאי או לוקח שיעורי גיטרה. תוכל להגיד שאתה אומן. אם יבקשו ממך פרטים נוספים, אתה יכול לספר שהמוסיקה הינה האמצעי והגיטרה הינה הכלי. אני מבטיח לך שהרושם שתעשה יהיה משמעותי יותר מאשר תגיד “אני נמצא עכשיו במהלך שיעורי גיטרה”. אולם, מעבר להתרשמות של האחרים, תוכל להתחיל להאמין בזאת בעצמך (למרות שאתה עדיין נמצא בשלבים של  לימודי גיטרה). הדרך בה אתה רואה את עצמך כאומן, ולא כאדם אשר לוקח שיעורי גיטרה ומנגן בזמנו הפנוי, חשובה מאד להיותך מוסיקאי, ותשפיע על התוצאות שתקבל כאשר תנסה להביע את עצמך. קרא עוד…

תוכל להשיג יותר באמצעות שיעורי גיטרה – 8 צעדים לפיתוח תירגול יעיל

במידה ואתה דומה לנגני גיטרה אחרים, סביר להניח כי אתה מרגיש מתוסכל לפעמים במהלך לימודי גיטרה. נגני גיטרה מומחים משקיעים זמן, אנרגיה ומאמצים בעצם לימודי גיטרה. הם מדמים את תהליך הלימוד לעלייה על הר במטרה להגיע לפיסגה, כשרק מעטים בלבד, אשר ירצו באמת, יהיו מסוגלים לכך.

העובדה היא, כי רק מיעוט התלמידים אשר לוקחים שיעורי גיטרה יהיו גיטריסטים מומחים. הסיבה נעוצה לא בהיעדר כישרון אלא בכך שהם אינם יודעים את כל מה שעליהם לדעת בכדי להגיע אל היעד הנכסף במהלך לימודי גיטרה. בדרך כלל, יהיו לתלמידי הגיטרה מספיק דברים להתאמן עליהם, כמו למשל טכניקה, תרגילים, אקורדים ועוד. אולם המאבק העיקש ביותר אשר עליהם להתמודד איתו, הוא ביצירת התכנון הכללי בכדי לקבל את התוצאה הרצויה.

קרא עוד…

איך מתחילים לנגן על גיטרה?

אם גם אתה תמיד רצית לנגן על גיטרה, ולא מצאת את הזמן, המקום והמורה לגיטרה הנכון, אם התחלת לנגן על גיטרה, ואתה לא מרוצה מקצב וצורת התפתחותך בתחום, אם סתם בא לך לנגן מוסיקה טובה לנשמה או שאתה רוצה להנחיל לידיך חינוך מוסיקלי  טוב, סביר להניח, כי הגעת למקום הנכון. 

כאשר מנסים שיעורי גיטרה באופן עצמאי, התיסכול הוא רב. לאחר פרק זמן מסוים, אפשר להרגיש כי אין יד מכוונת, ההתקדמות היא איטית ולא עקבית והטכניקה לא זורמת. לפעמים, כל מה שנדרש הוא מורה לגיטרה טוב, אשר יידע להדריך , לעודד וללמד את הדברים הנכונים בזמן הנכון. מעבר לכיף, ולהתפתחות המהירה כאשר לומדים לנגן על גיטרה עם מורה לגיטרה טוב, אפשר לקבל מושג על היכולות האמיתיות  בזמן אמת, וללא תירוצים או עיכובים. 

קרא עוד…

איך למצוא את המורה הטוב ביותר בשבילך?

לאחר שהחלטת  לקחת שיעורי גיטרה, אחד הצעדים החשובים לקראת המטרה הוא למצוא את המורה לגיטרה הטוב ביותר עבורך. מורה לגיטרה מנוסה ואחראי יוכל לכוון, להדריך ולהשפיע עלייך ועל עתידך, כמוסיקאי מתחיל. בדומה לתחומים רבים, גם לימודי גיטרה דורשים מיומנות, הכשרה ואהבה בלתי מתפשרת לכלי ולמוסיקה בכלל. פעמים רבות, אנשים מוצאים עצמם לוקחים שיעורי גיטרה עם מורה לגיטרה בינוני, אשר לא עונה על דרישותיהם ולא מפתח את יכולותיהם באופן האופטימלי. מורה  לגיטרה כזה, יתברר בהמשך, מהווה בזבוז זמן וכסף ועלול אף להעביר מסרים מוטעים ולימוד גישות אשר לא יתאימו לך, באופן אישי. באופן דומה, לימודי גיטרה עצמאים ללא עזרה ויד מכוונת, יכולים אף הם להיכשל ולהיות תהליך איטי ומייגע, אשר בסופו של דבר אף ישכיח ממך את הרצון  לקחת שיעורי גיטרה. 

קרא עוד…

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube