כיוון גיטרה יכול להיעשות בהתבסס על צליל התחלתי. בדרך כלל, נגני גיטרה מנוסים יוכלו כבר להכיר את הכלי עליו הם מנגנים, ואת הדרך בה יש לבצע כיוון גיטרה מקצועי. כיוון גיטרה באופן איכותי וטוב מתבסס על יכולות למידה עקביים ורציפים לאורך זמן

השימוש בכוונן גיטרה (tuner)

נגנים רבים מגלים כי שיטת כיוון גיטרה הקלה והיעילה ביותר היא באמצעות כוונן (tuner), שנותן את הטון הראשוני. כיוון זה נעשה על פי סטנדרט עולמי, ולכן יהיה זהה לארצות הברית, כמו גם לישראל. השימוש בכוונן יכול להיעשות על יד שימוש בטלפון.

כיוון גיטרה נעשה על ידי הצמדת הטלפון לאוזן, או שתוכל לשמוע באמצעות הרמקול. גם מורה לגיטרה אשר מתמחה בהעברת לימוד גיטרה למתחילים יוכל לסייע לך בנושא כיוון גיטרה קלאסית, דרך הטלפון. המורה שומע את הנגינה דרך הטלפון, ויכול להדריך אותך האם להגביר או להנמיך את הצליל. כיוון גיטרה קלאסית מסוג זה, יכול להימשך ל 3-4 דקות, ויכול להיות מאד מהנה עבורך.

מכוננים דיגיטליים עבור גיטרה נעשים זולים עם הזמן, כך שכל מי שרוצה ללמוד על כיוון גיטרה יכול לרכוש או להשיג אחד. ישנם מכווננים אשר עובדים בצורות שונות. בדרך כלל, הם ינגנו צליל, אשר מכוון הגיטרה יצטרך להתאים לו בכדי לקבל את הצליל הנכון. בדרך זו, תוכל גם אתה להיות מקצועי כך שגם כיוון גיטרה יהיה קל ופשוט.

 

איך לכוון גיטרה קלאסית?

ברגע שאתה בטוח ב 100% שמיתר מספר 1 מכוון, ממשיכים בכיוון מיתר מספר 2. הדרך לבצע את כיוון מיתר 2, הוא על ידי לחיצה בבית 5 במיתר זה,

 ושחרורו עד שהוא משמיע צליל הדומה למיתר מספר 1. הדרך בה מכוונים את מיתר מספר 3 הוא על ידי לחיצה בבית 4 במיתר זה ושחרורו עד אשר הוא משמיע צליל דומה למיתר מספר 2.

הדרך בה מכוונים את הצליל הבוקע ממיתר מספר 4 היא על ידי לחיצה בבית 5 במיתר זה ושחרור המיתר עד אשר הצליל אשר יבקע ממנו יהיה דומה לצליל ממיתר מספר 3. כיוון מיתר מספר 5 נעשה באמצעות לחיצה בבית 5 ושחרור המיתר בצליל הדומה לזה של מיתר מספר 4. השלב הסופי הוא כיוון מיתר מספר 6. כיוון זה נעשה כפי שנעשה ביתר המיתרים,  על ידי לחיצה בבית חמש על מיתר מספר 5 ושחרורו עד אשר הצליל דומה לזה שבמיתר 5. כך נעשה תהליך כיוון גיטרהקלאסית,באופן הקל והמקצועי ביותר

כיוון גיטרה בימינו, יכול להיעשות בדרך חדשנית ומהירה, ללא צורך בשמיעה מוסיקלית אבסולוטית אשר תוכל לזהות ולשחזר כל צליל וצליל. למשל, כאשר תזמורת מתחילה לנגן, היא מתבססת בכיוון כליה על צליל הכינור הראשון. אם היא תסמוך על שמיעתו של כל אחדמהנגנים-התוצאה עלולה להיות כישלון חרוץ.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube