לימוד אקורדים לגיטרה, לפעמים מתגלה כפעולה קשה גם עבור נגני גיטרה מקצועיים ומנוסים. אם גם אתה נאבק ומתמודד מול הקושי, אתה עלול למצוא כי שיעורי הגיטרה מאכזבים ומייאשים כאשר אתה צריך להיעצר באמצע השיר בכדי ללמוד אקורדים מסובכים לשירים שאתה אוהב. למרות שגיטריסטים רבים חולקים קושי דומה, ישנה אפשרות להתמודד עם הבעיה וללמוד אקורדים באופן פשוט וקל. לימוד טכניקה זו יכולה להפוך את נגינת הגיטרה שלך למהנה יותר, ותוכל לסייע לך להתקדם בקצב מהיר יותר בלימוד הגיטרה.

לימוד אקורדים לגיטרה עלול לגרום לחלק מהגיטריסטים לוותר לגמרי על שיעורי הגיטרה שלהם, בעוד אחרים ימשיכו לנגן בתקווה שבעייתם תיפתר עם הזמן. לרוע המזל, ללא גישה יעילה ללימוד אקורדים לגיטרה, בעיה זו תיעשה חמורה וקשה יותר להתמודדות ולפתרון. החדשות הטובות, אם כך, הם שיש מספר שיטות יעילות בכדי להתמודד עם בעיות אלו. במאמר זה, הייתי רוצה להראות לך שיטה אחת שתאפשר לך לימוד מהנה ומוצלח של אקורדים קשים ומאתגרים במיוחד.

מצ”ב כמה מהצעדים שאני ממליץ לך לעקוב אחריהם עבור לימוד אקורדים לגיטרה:

צעד ראשון: בידוד

לפני שתתחיל לתקן את הבעיה ולהתמודד עם האקורד הבעייתי, עלייך לבודד את קטע המוסיקה אשר גורם לך לבעיה. הרבה מהגיטריסטים עושים טעות דומה בניסיון לנגן קטעים קשים באופן חוזר, מבלי לנתח את הקטע אשר גורם להם לקושי. במקרים רבים, תיווכח כי בידוד הקטע הקשה לזוג אקורדים (או מספר זוגות ספציפיים) יאפשר לך לזהות את הבעיה ולהתגבר עליה.

צעד שני: שיקול דעת

לאחר שבודדת את האקורדים הבעייתיים, התאמן על כל שני אקורדים בנפרד, באופן עקבי ועקשני למספר רב של פעמים. בכדי לעשות זאת, הנח את אצבעותייך על התו הנכון בכדי לנגן את האקורד הראשון, אז הרם אותם מהמיתר ובמהירות החזר אותם למיתר להתאמן שוב על האקורד. עשה זאת הרבה פעמים, כאשר אתה שומר על זרועותייך רפויות עד כמה שאפשר (רק האצבעות אמורות לזוז). מטרת התרגיל הוא לבנות את הזיכרון לנגינת אקורד זה באופן נכון ואמין כאשר אצבעותייך זזות באופן מהיר ומשולב. לאחר שהתאמנת על כך מספר דקות, חזור על אותה פעולה גם בזוג האקורדים הבא. אל תדאג מחיבור האקורדים, אתה יכול להתאמן כעת רק על כל אקורד בנפרד, למשך 2-3 דקות בכדי להיות בטוח בתזוזת אצבעותייך.

צעד 3: התאמן על חיבור האקורדים

לאחר שהתאמנת על כל אקורד בנפרד ואתה מסוגל לנגן אותם בביטחון, זה הזמן להתחיל לעבוד על שינוי האקורדים מאחד לשני. בכדי לעשות זאת, נגן את האקורד הראשון, לאחר מכן הרפה את האצבעות באופן איטי מהמיתרים והתחל לסמן באוויר את צורת האצבעות של האקורד השני. אם שני האקורדים ממוקמים באזורים שונים של המיתרים, ידך עשויה לזוז מהאקורד הראשון לשני בעוד אצבעותייך משתנות מצורה אחת לשנייה. זכור מספר דברים כאשר אתה עושה זאת:

א.      אצבעותייך לא אמורות להיות מורמות באוויר רחוק מהמיתרים. ככל שהן יהיו קרובות יותר למיתרים כך יידרש פחות זמן בכדי להגיע לאקורד החדש.

ב.      אם ישנן אצבעות אשר מנגנות את אותו אקורד, שמור עליהן על המיתר בכדי לגרום למינימום תזוזה של היד.

ג.       עינייך צריכות להוביל את הידיים במהלך המעבר בין האקורדים, בכדי להבטיח שהן יונחו במיקום ובתנוחה הנכונה של האקורד החדש.

ד.      אתה יכול להתאמן על שינוי האקורד באופן איטי בכדי להבטיח שידך תגיע לאקורד השני באופן נכון וחלק. הרבה מהגיטריסטים לא שמים לב לתהליך המעבר של האצבעות מאקורד אחד לשני, ומקווים כי האצבעות יסתדרו “איכשהו” בסדר הנכון. אימון איטי יוכל לאפשר למוחך להתאמן על טכניקה זו ולהכניס אותה לזיכרון. לאחר שאתה מנגן את האקורד השני, חזור באיטיות אחורה אל האקורד הראשון, והתאמן על כך למשך מספר דקות.

מטרתך צריכה להיות שאצבעותייך ינועו באופן מהיר ובמשולב במהלך המעבר בין האקורדים (בדיוק כמו במצב שהתאמנת על האקורדים בנפרד).

צעד 4: חבר את כל חלקי הפאזל

לאחר שאתה מרגיש בטוח בצעד שלוש, התחל להתאמן על שינויי האקורדים בהקשר הרחב יותר של כל היצירה המוסיקלית. בכדי לעשות זאת, בודד קטע גדול יותר מהשיר. התחל בשתי שניות לפני האקורד הראשון שהתאמנת עליו והתאמן עד לשתי שניות לאחר ההחלפה לאקורד השני. זה עשוי לסייע לך לנגן באופן חלק יותר גם בעת החלפת האקורדים, כאשר אתה מודע לשיר כולו.

למרות שהגישה המתוארת כאן היא לא השיטה היחידה הקיימת לשם לימוד אקורדים לגיטרה, הדבר העיקרי שעליך לזכור שאתה יכול להתמודד עם כל אתגר מוסיקלי כמו בפאזל אשר יכול להישבר ולהיהרס למספר חלקים, אך יכול להיות גם מורכב מחדש. אם תתאמן על הצעדים שהצעתי בנושא לימוד אקורדים לגיטרה, תוכל להיות יותר בטוח בנגינת השירים האהובים עלייך, קשים ככל שיהיו.

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube