מתלבט לגבי קניית גיטרה חשמלית, אקוסטית, קלאסית – איך לבחור גיטרה למתחילים? אנסה לענות על כל השאלות הקשורות לקניית גיטרה.

ישנם שלושה סוגים של גיטרות: אקוסטית, גיטרה קלאסית וחשמלית. סוג הגיטרה אותה תבחר, ייקבע את סגנון המוסיקה אתה תרצה לנגן.

גיטרה אקוסטית וגיטרה קלאסית נראות באופן כללי די דומה, אולם הן נשמעות ומרגישות שונה. מיתרי הגיטרה האקוסטית עשויים מפלדה, ומפיקים צליל גדול, בהיר ונועז. כמו כן, לגיטרה אקוסטית יש צוואר צר וארוך יותר מאשר זה של גיטרה קלאסית. משמעות עובדה זו היא שלפעמים קל יותר לנגן על גיטרה קלאסית, מכיוון שהמיתרים שלה לא כל כך צפופים. מיתרים של גיטרה קלאסית עשויים מניילון, ומפיקים צליל רך ומתוק. תוכל להתחיל בלימוד גיטרה קלאסית, אם אתה רוצה להישמע רך, כמו למשל בוב דילן, ניל יאנג או ג’ק ג’ונסון. אם השירים שאתה אוהב לשמוע הם בעלי ניחוח איטלקי או צבאי, גיטרה קלאסית היא זו שתתאים לך. מעבר לכך, תצטרך להתאים את סגנון המוסיקה והגיטרה אותם תבחר, לאופיו המיוחד של המורה לגיטרה אותו תרצה.

גיטרה חשמלית יכולה להיות אחת משני סוגים, תלוי בסוגי העזרים אשר יש לה, כמו למשל מיקרופון ש”תופס” את הידהוד המיתר. יש לחלק מהגיטרות קופסא מתחת למיתרים אשר מיועדת לחידוד הצליל כאשר אתה פורט על הגיטרה. סביר להניח, כי תרצה לבחור בגיטרה שתתאים לסוג המוסיקה שתרצה לנגן. ההמלצה שלי, בתור מורה לגיטרה, היא לבחור בגיטרה בעלת צליל בהיר, שבדרך כלל תיחשב בעלת צליל נקי יותר.

 

מה עוד לחפש כשקונים גיטרה למתחילים?

גודל – קניית גיטרה יכולה להיות דומה לקניית מעיל, במובן זה שתרצה את אותה האחת אשר תתאים לגודל גופך. גיטרות גדולות מדי הינן מגושמות כאשר אתה רוצה לנגן איתן. גם כשתרצה ללכת עם הגיטרה ממקום למקום, היא תרגיש לך גדולה מדי, אם לא תתאים אותה למידות גופך. לחילופין, גיטרות שהן קטנות מדי יגרמו לך , אף הן, לחוש לא בנוח. אני חושב כי אנשים קטנים צריכים גיטרות קטנות, כך שיש חצי (1/2) או שלושת רבעי (3/4) גיטרה המיועדות לילדים אשר מעוניינים בלימוד גיטרה למתחילים. הייתי ממליץ לך לשאול את איש המכירות אשר יוכל להמליץ לך על גיטרה למתחילים שתתאים בדיוק עבורך.

 

צבע – מראה הגיטרה חשוב לאנשים רבים, כך שהן יוכלו לפתות אותנו לנגן בהן. רבים אף חולמים שהגיטרות ייראו חלומיות ואטרקטיביות כמו שהן נראות בטלוויזיה או בתוכניות MTV. גם ילדים אשר בוחרים גיטרה למתחילים חושבים על נושא היופי, וזה בסך הכול בסדר וטבעי. למזלנו, גיטרות יפות ואטרקטיביות לא עולות בהכרח יותר מגיטרות פשוטות ותר, ככה שאני, בתור מורה לגיטרה, חושב שכשקונים לילדים כדאי לפתות אותם בגיטרות יפות וצבעוניות. רק צריך להבטיח כי גם צליל הגיטרה יימצא חן בעיניהם.

 

מחיר – בדרך כלל גיטרות יקרות הן בעלות צליל טוב יותר וקלות יותר לנגינה. למרות זאת, קניתי את הגיטרה הראשונה שלי במחיר זול, והיא החזיקה מעמד (פחות או יותר) עד שנות לימודי הראשונים בתיכון. כשקונים לילד גיטרה למתחילים, אני ממליץ, בתור מורה לגיטרה, לקנות גיטרה בינונית במחירה (150$-300$). לא תוכל לשמוע את ההבדל בטונים, וכאשר היא לא תהיה טובה יותר, תוכל להשתמש בכסף הנותר בכדי לקנות גיטרה טובה יותר.  קח בחשבון כי אם אתה קונה גיטרה אלקטרונית, תזדקק לעוד מספר אביזרים נלווים.

 

אם אתה קונה בשביל עצמך, בכדי להתחיל בשיעורי לימוד גיטרה, עלייך לפעול על פי האינסטינקטים שלך. אם אתה ממש אוהב את הגיטרה אותה אתה רואה בחלון, לך על זה. סביר להניח כי היא תשרה עליך מוטיבציה ובסיועה תלמד איך לנגן בגיטרה. אם אתה לא יכול להרשות לעצמך גיטרה יקרה מאד, מצא גיטרה הנמצאת בטווחי המחירים אותם אתה מוכן להוציא, וקנה את הגיטרה שהכי מוצאת חן בעיניך.

 

אל תקנה גיטרה אם המיתרים שלה נמצאים גבוה מדי מעל תיבת הפריטה. במצב זה הנגינה תכאב לאצבעות ידייך ולא תהיה יעילה.  בדרך כלל, תמצא כי גיטרות אקוסטיות משומשות וזולות הן בעלות מאפיינים אלה. אם זו גיטרה למתחילים ואתה עושה את צעדיך הראשונים בלימוד גיטרה, נסה להימנע מקניית גיטרה כזו.

 

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube