במידה ואתה דומה לנגני גיטרה אחרים, סביר להניח כי אתה מרגיש מתוסכל לפעמים במהלך לימודי גיטרה. נגני גיטרה מומחים משקיעים זמן, אנרגיה ומאמצים בעצם לימודי גיטרה. הם מדמים את תהליך הלימוד לעלייה על הר במטרה להגיע לפיסגה, כשרק מעטים בלבד, אשר ירצו באמת, יהיו מסוגלים לכך.

העובדה היא, כי רק מיעוט התלמידים אשר לוקחים שיעורי גיטרה יהיו גיטריסטים מומחים. הסיבה נעוצה לא בהיעדר כישרון אלא בכך שהם אינם יודעים את כל מה שעליהם לדעת בכדי להגיע אל היעד הנכסף במהלך לימודי גיטרה. בדרך כלל, יהיו לתלמידי הגיטרה מספיק דברים להתאמן עליהם, כמו למשל טכניקה, תרגילים, אקורדים ועוד. אולם המאבק העיקש ביותר אשר עליהם להתמודד איתו, הוא ביצירת התכנון הכללי בכדי לקבל את התוצאה הרצויה.

אפשר לקחת את יכולות הנגינה שלך, כפי שהם עכשיו, אל עבר המטרה עליה חלמת ואליה רצית להגיע, בזמן הקצר ביותר. כלל המפתח על פיו אתה צריך לעבוד הוא לתכנן שיעורי גיטרה באופן מובנה ועדיין גמיש.

 

 

 

אני יודע כי שמעת זאת בעבר, ועובדה זו נראית ברורה מאליה, אז למה בעצם לדבר על כך שוב?

לצערי, להרבה מתלמידי הגיטרה ישנן הנחות שגויות על מבנה לימוד גיטרה יעיל ומועיל. לחלק מהתלמידים נמאס לאחר פרק זמן מסוים, ואחרים לא מתמידים באופן עיקבי, כך שלימוד הגיטרה אינו יעיל מלכתחילה.

האם מצאת את עצמך, אי פעם, מאמין באחד המיתוסים הרשומים מטה?

–          לימודי גיטרה רוטיניים ושגרתיים הם משעממים, כך שאין בהם כל כיף

–          התחלתי לקחת שיעורי גיטרה באופן עיקבי, אבל היה לי מאד קשה להתמיד בכך

–          שיעורי גיטרה הם מאד נוקשים. קשה לי לבטא את היצירתיות שלי דרכם

–          שיעורי גיטרה הם מאד מובנים, ואני צריך את החופש ללמוד, לנגן ולהמציא

–          לימודי גיטרה מובנים, פשוט לא עובדים בשבילי. אני אוכל להתקדם יותר אם אלמד בעצמי

–          קשה לי ללמוד ולנגן, כל שבוע באותה שעה ובאותו היום

עכשיו חשוב על זה כך:

לימודי גיטרה שיגרתיים הם באמת מתסכלים. אולם, שיעורי גיטרה גמישים, יעילים ופוריים עשויים להפוך את נגינת הגיטרה שלך ליצירתית, בפרק זמן קצר מאד. דמיין לעצמך איך תוכל לנגן בגיטרה לאחר שתשיג את מטרותייך המוסיקליות. משטר אימונים או שיעורי גיטרה עקביים לא ידכאו את היצירתיות שבך, אלא בדיוק להיפך מכיוון שאתה משיג את הכלים הנכונים למימוש היצירתיות.

לימודי גיטרה לא משעממים, אם אתה מנסה להשיג את יעדיך כנגן גיטרה ומוסיקאי. שיעור גיטרה יעיל, לא אומר להתאמן על אותה מנגינה במשך 30 דקות רצופות. המטרה היא ליצור מבנה או שיעור אשר יעבוד בשבילך, ולא ישעמם או יתסכל אותך.

אתה לא חייב שכל שיעורי הגיטרה שלך יהיו מובנים מאד, אלא כדאי להשאיר גם קצת זמן לגמישות. אם למשל, יש לך 90 דקות לאימון גיטרה ביום, תוכל להתאמן 45-60 דקות, ובשאר הזמן לנגן כפי שאתה רוצה, וליצור את היצירות שאתה כל כך מחכה להן. השיגרה המבורכת ביותר לא חייבת להתקיים מדי יום. שיעורי גיטרה יעילים מתמקדים בהבניית לוח זמנים גמיש ויעיל.

לימודי גיטרה מהווים את מסגרת הפעולה. אין זה אומר כי אין לך זמן לכייף, להיות יצירתי, וליהנות מנגינת הגיטרה, תוך כדי תהליך הלימוד. ההבדל היחיד הוא, כי אתה יכול ליהנות יותר בזמן שאתה משיג יותר, ולהימנע מבזבוז זמן מיותר. כתוצאה כך, ייקח לך פחות זמן להיות נגן הגיטרה אשר עליו תמיד חלמת.

הדרך הטובה ביותר לחשוב על לימודי גיטרה יעילים, היא כאשר מדמים מפה. כאשר אתה מתכנן טיול, אתה קודם כל חושב איפה אתה נמצא (נקודה א), ואז אתה מתכנן את מסלול הדרכים הקצר, היפה והיעיל ביותר בכדי להגיע אל היעד (נקודה ב’).

8 צעדים בכדי להפוך שיעורי גיטרה ליעילים יותר
1. חשוב ותכנן את יעדייך כנגן גיטרה ומוסיקאי, אולם היה מודע לכיוונים השנים. יש הבדל בין מטרות ארוכות טווח למטרות קצרות טווח. שני סוגי המטרות חייבות להתאים זו לזו, בכדי שלא תסיח את עצמך מהיעד המקורי המתוכנן. כאשר אתה מתכנן לימודי גיטרה, חשוב על המטרות הארוכות והיעדים הנשגבים.

2. אזן בין נקודות החוזק לנקודות החולשה שלך. נסה לעבוד על נקודות החוזק שלך, כך שתהפוך אותם למומחיות, ואז יישאר לך להתאמן רק על נקודות החולשה, אשר הינם רלבנטיות להשגת היעד.

3. היה מציאותי כאשר אתה מתכנן זמן שיהיה מיועד למען שיעורי גיטרה, בכל יום. כאמור, כדאי לתכנן גם זמן פנוי במהלך לימודי גיטרה.

4. אתה חייב להיות בטוח ב 100% שאתה יודע את כל אותם מרכיבים חיוניים בכדי להשיג את המטרה. מעבר לכך, כדאי להיות מודעים גם לאותם מרכיבים שוליים יותר.

5. בניגוד לדעה הרווחת, אפשר ללמוד איך להית יצירתי. ולכן, כדאי לכלול את לימוד היצירתיות כאשר אתה מתכנן שיעורי גיטרה.

6. תכנן זמן להתאמן וליישם את היכולות שאתה לומד במהלך שיעורי גיטרה.

7. חשוב על דרכים שונות בכדי לתכנן לימודי גיטרה יומיים. למשל תכנן 7 דרכים שונות לאימון, אשר אותם תוכל ללמוד כל יום.

8. חשוב אפילו על לימודי גיטרה המתוכננים על פי מבנה של מחזוריות. כך, תוכל לחזור על אותו אימון רק לאחר מספר ימים. בתכנון לימודי גיטרה, כך בחשבון את כל שבעת הסעיפים האמורים.

מה הלאה?

  1. נסה להתחייב!
  2. הישאר מחויב! הוכח לעצמך כי מבנה לימודי גיטרה אשר הינם עקביים ויעילים, אכן תורמים להתפתחותך המוסיקלית. אם אתה חושב כי התחייבות זו הינה מאתגרת במיוחד, חשוב על כל אותם סיבות ומטרות גבוהות, ואת הרגשתך לאחר שתשיג אותם.

 

Visit Us On TwitterVisit Us On FacebookVisit Us On Youtube